DĖL STACIONARINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO

Kasdien Mažeikų rajone registruojant apie 40 naujų Covid- 19 (koronaviruso infekcijos) atvejų bei daugėjant vidutine bei sunkia ligos forma sergančių pacientų skaičiui, teko koreguoti ir VšĮ Mažeikių ligoninės veiklą. Didesnė infrastruktūros ir žmogiškųjų išteklių dalis nukreipta Covid- 19 pacientų gydymui.

Vaikų ligų skyriaus patalpose nuo š. m. lapkričio 4 d. pradėjo veikti pirmasis 20 lovų poskyris šiems pacientams gydyti. Jau per pirmąsias 3 dienas jis buvo užpildytas. Skubiai buvo įkurtas antras 25 lovų Covid-19 poskyris Psichiatrijos skyriaus patalpose. Nuo 11-12 pacientai guldomi jau ir Bendrosios chirurgijos skyriuje įsteigtame trečiajame poskyryje. Čia dalis izoliacinių palatų skirta pacientams, kurių tyrimo dėl Covid-19 atsakymas dar negautas, diagnozė tikslinama, tačiau dėl pacientų būklės būtina pradėti stacionarinį gydymą.

Šiuose skyriuose įrengtos 39 lovos su deguonies tiekimu. Papildomai dar rengiama 16 tokių lovų, plečiama centralizuoto deguonies tiekimo sistema. Sunkia koronaviruso infekcijos forma sergantys pacientai gydomi operacinės – reanimacijos skyriaus Covid- 19 poskyryje, kuriame įrengtos 3 lovos su visa tokių pacientų būklės sekimui, dirbtinei plaučių ventiliacijai bei kitam gydymui reikalinga įranga.

Šiuo metu kasdien šiuose skyriuose gydoma iki 50 pacientų, iš kurių didesnei daliai reikalingas gydymas deguonimi.

Susiklosčiusi epidemiologinė situacija stipriai pakoregavo Ligoninės skyrių veiklą ir sumažino galimybes teikti planines paslaugas pacientams. Tačiau su turimais infrastruktūros ir darbuotojų resursais stengiamasi užtikrinti kuo geresnį šių paslaugų prieinamumą. Ligoninėje ir toliau teikiamos dienos chirurgijos bei kitos planinės paslaugos ortopedijos- traumatologijos, akušerijos- ginekologijos ir bendrosios chirurgijos skyriuose. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje šiuo metu gydoma iki 40 pacientų.

Visa pacientams reikalinga skubi pagalba Ligoninės skyriuose užtikrinama.

VšĮ Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Zina Jakštienė