Šiandien išsilaisvinimo nuo Covid-19 infekcijos Regioninėje Mažeikių ligoninėje diena

2021-06-18 – tai diena, kai Regioninės Mažeikių ligoninės darbuotojai gali jaustis laisvesni ir netgi nugalėtojais: šiandien išrašyti 3 paskutiniai pacientai iš Vidaus ligų skyriaus Covid-19 poskyrio. Vėl nuo birželio 21 dienos atnaujina savo darbą įprastomis sąlygomis Vaikų ligų ir Psichiatrijos skyriai. Ir tai vyksta tuo metu kai visa Lietuva pabėga iš raudonos Covid-19 zonos.
Nuo 2020 m. lapkričio 4 d., kylant antrai Covid-19 infekcijos bangai, buvo įsteigtas pirmasis 20 lovų Vidaus ligų skyriaus Covid-19 infekcijos poskyris. Didėjant pacientų skaičiui ir sveikatos priežiūros paslaugų poreikiui, jau 2020 m. lapkričio 9 d. įsteigtas 25 lovų Covid-19 infekcijos poskyris Nr. 2, o lapkričio 16 d. ir poskyris Nr. 3. Viso šiai ligoninės veiklą gniuždančiai problemai spręsti buvo skirtos net 92 stacionaro lovos. Operacinės-reanimacijos skyriuje įrengtos papildomos 3 lovos sunkios būklės pacientams. Per praėjusius mėnesius ligoninėje gydyti 425 pacientai iš Mažeikių, Akmenės, Telšių, Plungės, Radviliškio, Kelmės, Skuodo rajonų, Šiaulių miesto bei mūsų rajono. Reanimacijos skyriuje gydyti 46 pacientai.
Dėl Covid-19 ligos mirė 91 pacientas, iš jų 74 Mažeikių rajono gyventojai. Paminėtina, kad netekome šviesios atminties, labai visuomeniškai aktyvaus, profesionalaus chirurgo Gintaro Berenio bei kitų mūsų bendruomenės kūrybinio gyvenimo viršūnėje buvusių žmonių. Dar 22 pacientai mirė dėl kitų sunkių ligų, kurių eiga pablogėjo, susirgus koronaviruso infekcija.
Deja, esame dar tik tarpinėje išsivadavimo nuo visų Covid-19 problemų stadijoje. Toliau darbą tęsia nuo 2020m. balandžio 6 d. įsteigta Karščiavimo klinika. Joje nuo darbo pradžios registruota 1890 pacientų apsilankymų. Jų metu atlikti 1576 tepinėliai Covid-19 viruso nustatymui, iš kurių 440 buvo teigiami, kiti tyrimai. Nuo 2020 m. spalio 6 d. veikiančiame Mobiliame punkte registruoti 12 946 apsilankymai. Punktas darbą tęsia ir toliau. Išlieka didelis tyrimų poreikis gyventojams, norintiems gauti Galimybių pasą.
Šiuo metu Ligoninėje teikiamos visos skubios ir planinės sveikatos priežiūros paslaugos.
Siekiant užtikrinti įstaigos epidemiologinį režimą ir toliau bus kontroliuojami pacientų ir medicinos personalo judėjimo srautai, komunikavimo aplinkybės, asmens apsaugos priemonių naudojimo taisyklių laikymasis.
Nuo kitos savaitės numatoma praplėsti pacientų lankymo galimybes asmenims, turintiems Galimybių pasą. Lankymo tvarkos aprašas šiuo metu ruošiamas ir bus paskelbtas Ligoninės interneto svetainėje.

Parengė: Ligoninės direktoriaus pavaduotoja Zina Jakštienė