SUŠVELNINUS KARANTINO SĄLYGAS, SAVO GIMDYVIŲ LAUKIAME ATNAUJINTOSE GIMDYKLOSE IR LEIDŽIAME DALYVAUTI GIMDYME VIENAM ARTIMAM ASMENIUI

Karantino laikotarpiu ne tik rūpinamės savo pacienčių sveikata, saugumu, bet ir galime pasidžiaugti, pagerinę sąlygas mūsų gimdyvėms – atnaujinome gimdyklos patalpas, įrengėme hidromasažinę vonią, todėl gimdymas taps lengvesnis, skausmai- švelnesni, mažiau varginantys.

Hidromasažas atpalaiduoja, ramina ir suteikia energijos, sureguliuoja parasimpatinę ir simpatinę nervų sistemas, per šiluminį poveikį veikiami galvos smegenyse esantys serotonininiai ir dopamininiai receptoriai, nuo kurių priklauso mūsų nuotaika. Taigi, vandens procedūros skatina išsiskirti laimės hormonus, todėl tai yra puikus nemedikamentinis skausmo mažinimo būdas.

Sąlygos gimdymui su artimuoju asmeniu:

1. Leidžiama dalyvauti tik vienam asmeniui.

2. Lydintis asmuo turi neturėti simptomų (kūno temperatūra 37,0°C ir didesnė, gerklės skausmas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) dėl COVID-19 infekcijos ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos, stacionare privalo dėvėti kaukę, laikytis nustatytos tvarkos.

3. Vykdant Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą, gimdyme dalyvaujančiam asmeniui turi būti atliekamas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu).

4. Pacienčių lankymas galimas, Mažeikių ligoninės direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka.