Gyventojai kviečiami į nemokamus seminarus apie racionalų vaistų vartojimą

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su VšĮ „Galimybių plėtra“ organizuoja nemokamų seminarų ciklą, kurio metu gyventojams pristatomi racionalaus vaistų vartojimo principai. Pirmieji seminarai įvyko 2022 m. spalio mėnesį. Visi besidomintys racionaliu vaistų vartojimu ar norintys sužinoti daugiau apie vaistus, šiais metais vėl kviečiami į nuotolinius seminarus.

Neracionalus vaistų vartojimas yra svarbi problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė visų vaistų yra išrašomi, išduodami ar parduodami netinkamai, be to, pusė pacientų vaistus vartoja neteisingai. Netinkamas vaistų vartojimas kelia grėsmę pacientų sveikatai, prisideda prie neracionalaus sveikatos apsaugai skirtų lėšų naudojimo.

Sausio mėnesį organizuojami nuotoliniai seminarai, kurių metu lektorė gyd. Giedrė Baršauskienė papasakos apie racionalaus vaistų vartojimo principus, naudą sveikatai bei poveikį finansams, aptars neracionalaus vaistų vartojimo riziką ir žalą. Seminaro dalyviai galės užduoti rūpimus klausimus.

Besidomintys konkrečiais vaistais – tokiais kaip antibiotikai, benzodiazepinai, vaistai nuo skausmo, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto – taip pat išgirs naudingos informacijos. Prisijungę prie seminarų gyventojai sužinos apie gydymo režimo laikymąsi, savigydos principus ir ką daryti, pasireiškus įtariamoms nepageidaujamoms reakcijoms.

Registruotis į seminarus galima ČIA, taip pat el. paštu mokymai@galimybiupletra.lt arba telefonu +370 616 51900.

Sausio mėnesio nuotolinių seminarų tvarkaraštis:

Seminarų  vieta

Laikas

Nuotoliniai  mokymai

2023.01.18

13.00–17.00

Nuotoliniai  mokymai

2023.01.25

13.00–17.00

Seminarai apie racionalų vaistų vartojimą organizuojami įgyvendinant projektą „Išmintingasis vaistų sąrašas“ Nr. 08.4.2-ESFA-V-613-01-0001.
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis (www.esf.lt).

SAM Komunikacijos skyrius