Plėtokime savanorystę

KVIEČIAME TAPTI SAVANORIU, PADĖKIME VIENI KITIEMS

Prašome skirti kelias valandas per savaitę savo laiko mūsų pacientams.

Mums džiugu pranešti, kad nuo 2021 m. sausio 5 d. dėl savanorystės atlikimo VšĮ Regioninėje Mažeikių ligoninėje, kreipėsi net 25 savanoriai. Ligoninė pasirengusi priimti juos visus, pasirašant savanorystės sutartis ir sudarant visas tokiai veiklai būtinas sąlygas bei suteikti reikalingą teorinę, praktinę ir emocinę pagalbą.
Visus, susidomėjusius savanorystės galimybėmis VšĮ Regioninėje Mažeikių ligoninėje, kviečiame atvykti į Ligoninės administracijos 31 kab. J.Basanavičiaus g. 24, (darbo metu nuo 8.00 val. iki 16.30 val.), dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis telefonu 8-443-98282


 

Savanorystė – tai žmogaus noras laisva valia neatlygintinai dovanoti dalį savo laiko ir energijos tiems, kuriems reikia pagalbos, dėmesio ar tiesiog šypsenos. Savanorystė mus skatina geriau pažinti save ir savo artimą, ji suteikia progą pamatyti gyvenimą ir iš kitos, ne tokios gražios ir šviesios, pusės. Tai taip pat galimybė tapti mažiau savanaudiškam, gauti daug dvasinio peno, gerumo bei dėkingumo. Savanoriaudami mes augame ir tobulėjame dvasiškai.

Savanorių pagalba siekiame ligoninės teikiamas paslaugas padaryti dar kokybiškesnes, pateisinti mūsų pacientų norus ir lūkesčius.
Siekiame užtikrinti saugią ir jaukią aplinką pacientams, praskaidrinti jų buvimo ligoninėje laiką ne tik personalo, bet ir savanorių dėmesiu.
Siekiame, kad mūsų pacientai būtų gydomi ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, didelę svarbą teikiame jautrumui ir dėmesingumui.

VšĮ Mažeikių ligoninės savanorių koordinatorė gyd. Eglė Jarašūnienė
Savanorių priėmimas į ligoninės bendruomenę padeda įgyvendinti atviros visuomenei ligoninės idėją.

Mažeikių ligoninė atvėrė savanorystės galimybę

Kai išgirdau gydytojos Eglės Jarašūnienės, taip pat skautavusios, kreipimąsį į Žemaitijos skautų organizaciją ir kvietimą savanoriauti Mažeikių ligoninėje – nesudvejodama sutikau. Skautiška mano dvasia kitaip atsiliepti ir negalėjo, kadangi skautų šūkis ,, Dievui, Tėvynei, artimui!“ ragina gyventi tarnystėje. Man tai yra gyvenimo vertybinis pamatas ant kuriuo remiuosi visada.
Savanorystė Mažeikių ligoninėje prasidėjo nuo bendro pokalbio ZOOM platformoje su ligoninės direktoriumi ir savanorystę koordinuojančia gydytoja Egle. Gera žinoti, kad Mažeikių ligoninė siekia būti atvira savo pacientams ir parodyti ligoninės darbą iš vidaus, paneigti įsikerojusį visuomenėje sovietinį požiūrį į gydymo įstaigas ir jos darbuotojus. Savanoriai – išties reikalinga pagalba ypač šiuo nelengvu pandemijos laikotarpiu, kai papildoma ranka padeda atlikti visus mažus, bet būtinus ir reikalingus darbus. Tuo pačiu pasakodami apie savo savanorystės patirtį ligoninėje, tikiu, kad savanoriai padės šviesti bendruomenę apie Covid – 19. Šis virusas nėra tikėjimo reikalas – jis yra čia pat tarp mūsų ir kiekvienas gali atsidurti jo gniaužtuose. Jaunimas savanoriaudamas ligoninėje gali parodyti savo rūpestį vyresniesiems ir padėti kurti atsakomybės prisiimti nebijančią visuomenę.
Pirmas savanorystės dienas rinkausi eiti į kovidinį skyrių. Kolektyvas nuo pat pradžių labai šiltai priėmė, viską aprodė ir tinkamai užsidėjus apsaugas įėjau į skyrių. Kartu su padėjėja padėjau paslaugyti ligonius, pakeisti patalus, išdalinti maistą, o jei reikėjo ir padėti pavalgyti. Keturios valandos praskriejo greitai, nors žinoma, buvimas su skafandru lyg pirtyje nėra didelis malonumas, tačiau galimybė padėti segantiems, juos pakalbinti, paįvairinti jų dienas yra verta to. Visą laiką sukosi mintys, kad pacientas kuriam padedu bet kada gali būti mano artimas žmogus. Ir tikrai nenorėčiau, kad jis jaustųsi vienišas ar trūktų žmonių, kurie juo pasirūpintų ir padėtų šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu. Iš kitos pusės, visi mes gimę po ta pačia saule ir padėti šiuo sunkiu laikotarpiu galime išties kiekvienam žmogui lyg savo artimam giminaičiui.
Džiugu, kad Mažeikių ligoninė atvėrė šią savanorystės galimybę, kuri tikiu atneš naudos tiek ligoninei, tiek ir pačiam savanoriui.


Sveiki! Esu Ieva Kinčinaitė ir savanoriauju Mažeikių ligoninėje, savanorystės akcijoje ”Aš kovoju su Covid-19”. Esu labai patenkinta ir džiaugiuosi, kad čia esu. Įgyju naujos patirties slaugos srityje, sužinau daug naujų dalykų apie žmogų ir mediciną, taip pat tai puiki galimybė viską pamatyti iš vidaus bei suprasti kaip slaugės dirba ir koks rimtas yra jų darbas, o svarbiausia, kiekvieną kartą padėjus ligoniui, aplanko nuostabus jausmas ir suvokimas. Suvokimas, kad kartais tiek nedaug tereikia, jog kitas žmogus nusišypsotų. Manau ateidama savanoriauti padariau tikrai gera sprendimą.


Sveiki, esu Gabrielė Norvaišaitė, šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu savanoriauju Mažeikių ligoninėje, dalyvauju akcijoje “aš kovoju su COVID-19”. Ši savanorystė man yra puiki proga pamatyti kaip ligoninės personalas dirba ir su kuo susiduria. Taigi visas praleistas laikas ligoninėje duoda ne tik naujų žinių apie mediciną, komunikavimą su įvairiausiais žmonėmis bet ir įgūdžių, kurie tikriausiai pravers ateityje. Be galo džiaugiuosi, kad pasirįžau savanoriauti ir bent šiek tiek palengvinti ligoninės personalo darbą, o be to pagalba kitiems mane priverčia pasijausti ne tik svarbia bendruomenės dalimi, bet ir reikallinga ir naudinga asmenybe.

SAVANORIŠKOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO VšĮ REGIONINĖJE MAŽEIKIŲ LIGONINĖJE TVARKOS APRAŠAS

SAVANORIO ĮSIPAREIGOJIMAS SAUGOTI KONFIDENCIALIĄ INFORMACIJĄ

SAVANORIO ANKETA

NEPILNAMEČIO PRETENDENTO Į SAVANORIUS TĖVŲ AR GLOBĖJŲ SUTIKIMAS VYKDYTI SAVANORIŠKĄ VEIKLĄ

SAVANORIŠKOS VEIKLOS VYKDYMO VŠĮ MAŽEIKIŲ LIGONINĖJE PATVIRTINIMO PAŽYMA

REIKALAVIMAI SAVANORIUI, ATLIEKANČIAM SAVANORIŠKĄ VEIKLĄ VŠĮ REGIONINĖJE MAŽEIKIŲ LIGONINĖJE

VŠĮ REGIONINĖJE MAŽEIKIŲ LIGONINĖS SAVANORIŠKOS VEIKLOS REGISTRACIJOS ŽURNALAS

VŠĮ REGIONINĖJE MAŽEIKIŲ LIGONINĖS SAVANORIŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS