Patvirtintos 2023 metų ligoninės ataskaitos

Šių metų balandžio 4 dieną vadovaujantis VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės įstatais, nuotoliniu būdu, įvyko  ligoninės 2023 metų veiklos ataskaitos, metinių finansinių ataskaitų rinkinio kartu su nepriklausomo finansų audito išvadomis, dalyvaujant Dalininkams – Mažeikių rajono savivaldybei bei SAM – aptarimas. Taip pat buvo patvirtintas atnaujintas ligoninės darbuotojų pareigybių sąrašas bei priimtas sprendimas dėl ligoninės direktoriaus mėnesinio darbo užmokesčio maksimalaus dydžio. Priimant sprendimus dalyvavo ir VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės Stebėtojų taryba.
Pateiktas išvadas aptarę Stebėtojų taryba bei Dalininkai vienbalsiai priėmė sprendimus svarstomais klausimais, pritarė ataskaitų turiniui, išvadoms. Tai turėtų dėti tašką viešoje erdvėje platinamoms interpretacijoms apie įvairius menamus pažeidimus, neteisingą darbo užmokesčio mokėjimą darbuotojams, neskaidrius pirkimus, ar „fiktyvius“ įdarbinimus.
Praėję metai buvo tikriausiai sėkmingiausi šiuolaikinėje ligoninės istorijoje – tai –  teigiamas įstaigos finansinis rezultatas – daugiau nei 1,6 mln Eur., padidėjęs daugiau nei 10%  sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mastas. Beje Mažeikių savivaldybės gyventojams suteikta lyginant su prieš tai buvusiais 2022 metais – 14% daugiau paslaugų.
Ką šie rezultatai leido padaryti papildomai?
1. Pirmiausiai tai nuo šių metų pradžios padidinome nuo 10% administracijai iki 20% kitiems įstaigos darbuotojams atlyginimus.
2. Galutinai atsiskaitėme už nuotolinę saulės elektrinę Molėtų rajone, tapome  530 kWh galios  saulės elektrinės savininkais.
3. Kapitaliai suremontavome Vidaus ligų skyrių.
4. Šių metų pradžioje baigėme išpirkti kompiuterinės tomografijos įrangą. Labai modernaus įrenginio kaina – 600 tūkst. Eur.
Kas sąlygojo tokius rezultatus?
1. Didelis noras Mažeikių rajono gyventojams ir ne tik, suteikti kuo daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų, ligoninės darbuotojų atsidavimas dirbant savo darbą. Neketiname sustoti – mūsų siekiamybė, modernizuoti ligoninę, praplečiant sveikatos priežiūros paslaugų teikimo spektrą.
2. SAM strategija, teisės aktai dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, gydymo įstaigų tinklo pertvarkos. Kaip žinia po labai ilgų diskusijų Mažeikių ligoninė tapo regionine ligonine. Jai priskirtas svarbus vaidmuo – atitikti šios kategorijos ligoninėms patvirtintus Intensyvios terapijos ir Skubios medicinos reikalavimus. Ši aplinkybė garantuoja ir ateitį – bus skirtos dar šiais metais gana reikšmingos investicinės lėšos iš ES.
3. Teritorinių ligonių kasų galimybė praėjusiais metais apmokėti viršsutartines sveikatos priežiūros paslaugas.
4. Ligoninės valdymo vidinių procesų optimizavimas – pacientų srautų, padalinių veiklos finansinių rezultatų sekimas, darbas telkiant pacientus regioniniam kontekste, bendradarbiaujant su šeimos gydytojais ir pan.
5. Medicinos personalo motyvacijos didinimas skiriant priemokas už papildomo darbo krūvį, padidėjusį intensyvumą.
Įžvalgos 2024-tiems metams
1. Ligoninės modernizavimo planų įgyvendinimas, investicinių planų, statybos projektų paruošimas.
2. Medicininės įrangos investicinių lėšų dėka, dalyvaujant ligoninei savivaldybės Sveikatos centre bei vystant Intensyvios terapijos, Skubios medicinos klasterius įsigijimas.
3. SAM tarpininkaujant įdiegti telemedicinos paslaugas.
4. Trūkstamos kvalifikacijos gydytojų pritraukimas – įdarbinti 4 – 5 naujus gydytojus.
5. Paruošti ir įdiegti ligoninės administravimo, finansų, personalo valdymo kompiuterizuotas programas.
6. Sudaryti palankesnes sąlygas pacientų aptarnavimui – išvystyti jau įdiegtas pacientų registracijai gerinti telefoninių pokalbių, atsiliepimų į paslaugų kokybę modulius. Taip pat įtvirtinti pacientų supažindinimo su sveikatos priežiūros paslaugomis, sutarčių sudarymo skaitmeninius modulius.
Dalininkų susisrinkimui vadovavęs SAM viceministras A. Pečkauskas, apibendrinant ligoninės veiklą 2023 m., padėkojo ligoninės darbuotojams už gerus veiklos rezultatus.
VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės direktorius  Sigitas Kaktys
Sekite mus ir socialiniame tinkle Facebook
Freepik nuotrauka