Plečiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos

VšĮ Regioninėje Mažeikių ligoninėje Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra 42 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos ir 6 paliatyvios slaugos lovos. Sveikatos apsaugos ministerija įsakymu atnaujino Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų teikimo reikalavimus suskirstydama paslaugas į: bendrąją slaugą, demencija sergančių pacientų slaugą ir vegetacinės būklės pacientų slaugą.

Teikiant demencija sergančių pacientų slaugos paslaugą,  paslaugos teikimas organizuojamas atskirame, izoliuotame nuo kitų skyrių, specialiai pritaikytame tokių pacientų slaugai skyriuje, kuriame paslauga teikiama  ne daugiau kaip 12 pacientų, o vienoje palatoje – ne daugiau kaip 2 pacientams.

Siekiant užtikrinti visų rūšių slaugos paslaugų teikimą,  demencija sergantiems pacientams slaugos paslaugų teikimas nuo birželio mėnesio vykdomas buvusio Psichiatrijos skyriaus patalpose (Basanavičiaus g. 22), įrengtas 12 lovų skyrius. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus patalpose liko 36 lovos –  30 lovų bendrosios slaugos ir vegetacinės būklės pacientams, 6 lovos paliatyvios slaugos pacientams.

Palaikomojo gydymo ir slaugos paslauga apima simptominio gydymo ir slaugos paslaugas bet kurio amžiaus asmenims, kai nepakanka ambulatorinių slaugos paslaugų namuose ir yra skirstoma į bendrąją slaugą, demencija sergančių pacientų slaugą ir vegetacinės būklės pacientų slaugą.

Pacientai į VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės (toliau – Mažeikių ligoninės) slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių (toliau – Slaugos skyrius) hospitalizuojami, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai, bei jų sveikatos būklė atitinka Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimo reikalavimų ir šios paslaugos apmokėjimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. gegužės 4 d. įsakymu Nr. V-393 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. rugsėjo 29 d. įsakymo Nr. V-1495 redakcija) (toliau – Aprašo), 6 punkte nurodytas sąlygas.

Siuntimą gauti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugą išduoda gydantis gydytojas.

Siuntimas turi būti užpildytas vadovaujantis Siuntimų gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas išdavimo, įforminimo ir atsakymų siuntusiajam gydytojui pateikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-636 „Dėl Siuntimų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti išdavimo, įforminimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. (toliau – SAM įsakymas V-636).

Siųsdamas pacientą gauti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, pacientą gydantis gydytojas turi išrašyti pacientui reikalingus kompensuojamuosius vaistinius preparatus.

Pacientai į Slaugos skyrių hospitalizuojami planine tvarka: Siuntimą išrašęs gydytojas informuoja Slaugos skyriaus vedėją apie išrašytą siuntimą, informuoja kokia (bendroji, demencija sergančių pacientų ar vegetacinės būklės pacientų, paliatyvi) slauga reikalinga ir suderina hospitalizavimo datą.

Nesant laisvų vietų Slaugos skyriuje, siuntimą išrašęs gydytojas pateikia informaciją apie pacientą, įskaitant jo kontaktinę informaciją. Tokiu atveju asmuo ESIS sistemoje registruojamas į Slaugos ir palaikomojo gydymo stacionarinių paslaugų laukimo eilę. Atsilaisvinus vietai, Slaugos skyriaus vedėjas arba socialinis darbuotojas informuoja pacientą apie hospitalizavimo datą.

Pirmumo teisė gauti stacionarinę palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugą Slaugos skyriuje taikoma iš kitų Ligoninės skyrių ar kitų stacionarių gydymo įstaigų perkeliamiems pacientams.

VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės informacija