Vakar, spalio 12 d., VšĮ Regioninės ligoninės (toliau – Ligoninė) direktoriaus Sigito Kakčio iniciatyva, vyko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto (toliau – Komitetas) išvažiuojamasis pasitarimas. Aptarti Ligoninei svarbių klausimų atvyko gausus būrys Mažeikių rajono savivaldybės atstovų.
Ligoninės direktorius S. Kaktys supažindinęs pasitarimo dalyvius su rūpimais klausimais, pakvietė juos pasivaikščioti po Ligoninę ir apžiūrėti patalpas, kad pamatyti realų vaizdą, kodėl svarbus prisidėjimas skubiam patalpų remontui iš savivaldybės biudžeto lėšų. Taip pat aptarti klausimai dėl rusakalbių gydytojų (ukrainiečių ir rusų) integravimo, gydytojų kaitos ir kitos aktualios ir opios temos. Susirinkusiesiems buvo pateikti išsamūs Ligoninės veiklos ekonominiai finansiniai rezultatai už šiuos metus.
Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus vedėja Irena Vaicekavičienė supažindino su numatomais pasikeitimais. Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos ministro š. m. rugsėjo 29 d. įsakymu palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančios ar siekiančios teikti gydymo įstaigos iki 2024 m. sausio 1 dienos turės atitikti naujus reikalavimus. Tam reikalinga atlikti pasirengiamuosius darbus.
Apie skyrių veiklą, džiaugsmus ir skaudulius nuomones išsakė ir Vidaus ligų bei Ortopedijos traumatologijos skyrių vedėjai.
Ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas Artūras Šarkevičius akcentuodamas Savivaldybės ir Ligoninės bendro darbo ir interesų svarbą teigė, kad turint Regioninės ligoninės statusą pacientai atvyksta ir iš Skuodo, Akmenės, Plungės, Kuršėnų. Prie dabartinės sveikatos reformos siekiant tinklą optimizuoti, kad išlikti mūsų ligoninei ir atlaikyti konkurenciją iš šalies, tereikia dirbti bendrai, ranka rankon.
„Svarbu, kad mūsų ligoninė būtų patraukli pacientams, kad jie jaustų, kad čia gydytis yra saugu, kad ligoninė yra perspektyvi“ – sakė A. Šarkevičius.
Aptarus aktualius klausimus prieita prie vieningos nuomonės, kad ypatingai svarbu išlaikyti Ligoninės skyrius, didinti veiklos apimtis, teikti kokybiškas paslaugas, tačiau tiek pacientui, tiek lankytojui labai svarbi ir aplinka. Sutarta, kad aktualūs klausimai bus svarstomi Savivaldybės tarybos komitetuose, teikiami Savivaldybės administracijos direktoriui.