VŠĮ Mažeikių ligoninė įsigijo aukštos kokybės medicininės įrangos kardiologiniams tyrimams

2019 metų pabaigoje VšĮ Mažeikių ligoninė įsigijo šiuolaikinius diagnostikos standartus atitinkantį kardioechoskopą Hitachi, ilgalaikės elektrokardiogramos stebėsenos (HOLTER) sistemą Custo bei paros AKS stebėsenos sistemą Custo. Galime pasidžiaugti, kad nauja medicininė technika puikiai papildo turimos įrangos arsenalą, leidžia suteikti daugiau paslaugų pacientams, užtikrina geresnę paslaugų kokybę ir sklandesnį gydytojų kardiologų darbo organizavimą.

Mažeikių ligoninėje dirbantys aukštos kvalifikacijos gydytojai kardiologai – Diana Stravinskienė ir Povilas Žukauskas diagnozuoja ir gydo įgimtas, įgytas širdies ligas, ritmo sutrikimus, krūtinės anginą, širdies nepakankamumą, konsultuoja širdies ligų profilaktikos klausimais. Bendraujame su visais Lietuvos kardiologijos, intervencinės kardiologijos, elektrofiziologijos, kardiochirurgijos centrais.  Gydytojai konsultuoja ir ambulatoriškai atvykstančius, ir ligoninės skyriuose gydomus pacientus.

Modernus kardioechoskopas – tai vienas iš pagrindinių kardiologo darbo įrankių. Juo atliekama širdies echoskopija – neinvazinis, sveikatai nepavojingas radiologinis tyrimo metodas, kurio metu įvertinami širdies vožtuvai, kraujo tėkmė per vožtuvus, širdies sienelių susitraukimas, gebėjimas atsipalaiduoti, širdies ertmių dydžiai bei daugelis kitų parametrų, leidžiančių laiku diagnozuoti širdies ligas, tinkamai parinkti gydymo taktiką, vertinti gydymo efektyvumą.

HOLTER sistema leidžia registruoti elektrokardiogramą (EKG) visą parą,  aptikti ritmo sutrikimus, vertinti gydymo efektyvumą ar nustatyti implantuojamo elektrokardiostimuliatoriaus poreikį.

Paros arterinio kraujospūdžio (AKS) matavimo įrenginys leidžia anksti diagnozuoti pirminę arterinę hipertenziją, vertinti jos laipsnį, padeda parinkti medikamentinį gydymą, leidžia „baltų chalatų sindromą“ atskirti nuo tikrojo AKS padidėjimo.

Veloergonometrija (EKG registravimas fizinio krūvio metu) atliekama norint įvertinti tikimybę susirgti miokardo infarktu, nustatyti lėtinį koronarinį sindromą, vertinti širdies raumens būklę.

Verta žinoti, kad atsiradus skausmams krūtinėje fizinio krūvio metu, prastėjant fizinio krūvio tolerancijai, jaučiant neritmišką širdies plakimą, ramybėje fiksuojant tankų/retą pulsą, nepavykstant sureguliuoti kraujo spaudimo ar jaučiant kitus negalavimus, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nuspręs dėl gydytojo kardiologo konsultacijos reikalingumo.

Tam, kad gydytojai galėtų koncentruotis ties rimtų problemų sprendimu ir maksimaliai padėti pacientui, prieš atvykstant į gydytojo kabinetą reikia pasiruošti: turėti prieš keletą dienų atliktą elektrogardiogramą, kraujo tyrimus, žinoti savo vartojamus vaistus, jų dozuotes, paskirtų vaistų toleravimą. Tikslinga namuose keletą dienų ryte ir vakare pasimatuoti kraujo spaudimą ir pulsą. Pageidautina atsinešti anksčiau atliktų tyrimų, konsultacijų rezultatus. Dažnai pacientams sunku atsiminti daug informacijos, todėl rūpimus klausimus, kraujo spaudimą galima užsirašyti, o vaistus tiesiog atsinešti. Jei anksčiau kilo problemų suprantant gydytojo nurodymus, vargina prasta atmintis, rekomenduojama ateiti su lydinčiu asmeniu.

Primename, kad priimami visi pacientai, užsiregistravę eilės tvarka konsultacijai ir turintys šeimos gydytojo siuntimą. Nedraustiems privalomuoju sveikatos draudmu (PSD) – paslauga mokama. Registruotis galite atvykę į mūsų ligoninės registratūrą arba telefonu (8 443) 98 293; (8 443) 98 289 bei per informacinę sistemą www.sergu.lt.