Mažeikių ligoninė atvėrė savanorystės galimybę

Kai išgirdau gydytojos Eglės Jarašūnienės, taip pat skautavusios, kreipimąsį į Žemaitijos skautų organizaciją ir kvietimą savanoriauti Mažeikių ligoninėje – nesudvejodama sutikau. Skautiška mano dvasia kitaip atsiliepti ir negalėjo, kadangi skautų šūkis ,, Dievui, Tėvynei, artimui!“ ragina gyventi tarnystėje. Man tai yra gyvenimo vertybinis pamatas ant kuriuo remiuosi visada.
Savanorystė Mažeikių ligoninėje prasidėjo nuo bendro pokalbio ZOOM platformoje su ligoninės direktoriumi ir savanorystę koordinuojančia gydytoja Egle. Gera žinoti, kad Mažeikių ligoninė siekia būti atvira savo pacientams ir parodyti ligoninės darbą iš vidaus, paneigti įsikerojusį visuomenėje sovietinį požiūrį į gydymo įstaigas ir jos darbuotojus. Savanoriai – išties reikalinga pagalba ypač šiuo nelengvu pandemijos laikotarpiu, kai papildoma ranka padeda atlikti visus mažus, bet būtinus ir reikalingus darbus. Tuo pačiu pasakodami apie savo savanorystės patirtį ligoninėje, tikiu, kad savanoriai padės šviesti bendruomenę apie Covid – 19. Šis virusas nėra tikėjimo reikalas – jis yra čia pat tarp mūsų ir kiekvienas gali atsidurti jo gniaužtuose. Jaunimas savanoriaudamas ligoninėje gali parodyti savo rūpestį vyresniesiems ir padėti kurti atsakomybės prisiimti nebijančią visuomenę.
Pirmas savanorystės dienas rinkausi eiti į kovidinį skyrių. Kolektyvas nuo pat pradžių labai šiltai priėmė, viską aprodė ir tinkamai užsidėjus apsaugas įėjau į skyrių. Kartu su padėjėja padėjau paslaugyti ligonius, pakeisti patalus, išdalinti maistą, o jei reikėjo ir padėti pavalgyti. Keturios valandos praskriejo greitai, nors žinoma, buvimas su skafandru lyg pirtyje nėra didelis malonumas, tačiau galimybė padėti segantiems, juos pakalbinti, paįvairinti jų dienas yra verta to. Visą laiką sukosi mintys, kad pacientas kuriam padedu bet kada gali būti mano artimas žmogus. Ir tikrai nenorėčiau, kad jis jaustųsi vienišas ar trūktų žmonių, kurie juo pasirūpintų ir padėtų šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu. Iš kitos pusės, visi mes gimę po ta pačia saule ir padėti šiuo sunkiu laikotarpiu galime išties kiekvienam žmogui lyg savo artimam giminaičiui.
Džiugu, kad Mažeikių ligoninė atvėrė šią savanorystės galimybę, kuri tikiu atneš naudos tiek ligoninei, tiek ir pačiam savanoriui.