Respublikos ortopedų traumatologų viešnagė Mažeikiuose

Praėjusį penktadienį Mažeikių kultūros rūmuose vyko pirma tokio pobūdžio pokovidiniame laikotarpyje „kontaktinė“, „gyva“ iš visos Lietuvos susirinkusių ortopedų traumatologų (LTOD) draugijos mokslinė – praktinė konferencija.

Šį renginį planuota pravesti praėjusį rudenį, spalio mėnesį. Sutrukdė Covid-19 pandemija. Tiesa, – atostogos ir karštis padarė ir šį kartą savo poveikį – susirinko mažiau nei tikėtasi – apie 50 gydytojų specialistų. Renginio pagrindinės temos – artroskopinių operacijų aktualijos bei sąnarių protezavimo, traumatologijos profilio pacientų gydymo ypatumai.

LTOD jungia visus Lietuvos ortopedus traumatologus. Šioje veiklos srityje, kaip niekur kitur medicinoje, daug naujovių, mokslo technikos pažangos, besikeičiančių pacientų gydymo standartų, metodikų.

Mes stengiamės neatsilikti nuo gyvenimo, vis tiksliname savo žinias, diegiame naujoves praktikoje. Pavyzdžiui, neseniai pradėjome protezuoti pečių sąnarius. Turime ir šiaip daug ką pasakyti kolegoms, – kasmet atliekame apie 1000 operacijų. Iš jų apie 150 sąnarių protezavimo, beveik 300 artroskopinių operacijų.

Šis laikmetis svarbus ir dar dviem aspektais, – didėja trauminių ligonių skaičius, senstant bendruomenei vis dažniau pacientus aplanko degeneracinės ortopedinės ligos. Jau tapo įprasta, kad Mažeikių regioninėje ligoninėje sau pagalbą randa Akmenės ir Skuodo gyventojai. Todėl konferencija buvo svarbi parodant ir mūsų ligoninės galimybes, vietą bendroje šio profilio paslaugų teikimo grandinėje. Sveikatos apsaugos ministerija šiuo metu labai aktyviai, Lietuvos mastu, planuoja sveikatos priežiūros paslaugų perskirstymą. Mes dominuojame šiam regione. Vertinant ateities perspektyvas, svarbu šį dominavimą įtvirtinti. Matome netolygumus – pavyzdžiui Regioninė Telšių ligoninė, šiuo metu vadinama I lygio traumų centru, turi keletą kartų mažesnes darbo apimtis.

Konferenciją vedė, pasisakė profesoriai iš Kauno Sveikatos mokslų universitetinės klinikos Šarūnas Tarasevičius, Alfredas Smailys. Daug naudingų įžvalgų pateikė gydytojai ortopedai traumatologai Markas Fiodorovas, Juozas Belickas, Gintaras Pocius, Arnoldas Sipavičius, Liudas Bazaras.

Konferencija buvo dedikuota ir dar vienam tikslui – VšĮ Regioninės Mažeikių ligoninės 100-mečio paminėjimui. Tai ne paskutinis 100-mečio renginys. Rudenį turėtų įvykti dar dvi konferencijos – respublikinė slaugytojų konferencija bei Klaipėdos, Šiaulių kraštų akušerių ginekologų konferencijos.

Na, pagaliau, smagu kai atvykę kolegos pastebi ne tik mūsų organizuotumą, gebėjimą vykdyti tokius renginius, bet ir tai, koks mūsų miestas pasirodo esąs su savo tvenkiniais, prekybos centrais, tvarkomu gatvių tinklu gražus. Pavyko pakalbėti ir apie tai.